LEV prehral s Doneckom po rekordnom štvrtom predĺžení, Cingel dal gól

22.03.2014 Celý región

Praha 22. marca (TASR) - Hokejisti Donbassu Doneck zvíťazili v rekordne dlhom stretnutí play-off KHL na ľade Levu Praha 4:3 a upravili stav semifinálovej série v Západnej konferencii na 1:1.

Rozhodujúci gól duelu dal vo štvrtom predĺžení respektíve v 127. minúte Jevgenij Beluchin. V drese pražského klubu zaznamenal jeden presný zásah slovenský krídelník Lukáš Cigel. Séria hraná na štyri víťazné zápasy sa teraz presťahuje do Bratislavy.

Duel v holešovickej hale sa prakticky začal v piatok a skončil v sobotu. Poniektorí diváci už zaspávali, pretože počas jedného večera sa odohrali vlastne dva zápasy za sebou. Až v čase 126:14, teda vo štvrtom predĺžení, vyslobodil všetkých nenápadný útok Donecku, ktorý zakončil dorážkou dôrazný Beluchin.

Sumár semifinále play off KHL v Západnej konferencii:

LEV Praha - Donbass Doneck 3:4 pp (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0, 0:0, 0:0, 0:1)
Góly: 18. a 20. Vrána, 35. CINGEL - 5. Dadonov, 35. Beluchin, 55. Jakucenja, 127. Beluchin.